poprzednie zamknij następne
Pracownia komputerowa
Rewolucja cyfrowa XX wieku sprawiła że komputer stał się urządzeniem powszechnym w każdej dziedzinie życia człowieka. Znajomość obsługi komputera stała się dla ludzi. niepełnosprawnych niejednokrotnie jednym oknem na świat. Internet dał nieprawdopodobne możliwości kontaktu z drugim człowiekiem, niezależnie, w której części świata aktualnie on przebywa.

W pracowni komputerowej w zależności od możliwości fizycznych i intelektualnych uczymy naszych podopiecznych podstawowych umiejętności wykorzystania programów użytkowych, takich jak:
  • edytory tekstu
  • programy służące do przygotowywania prezentacji
  • programy graficzne do obróbki zdjęć i tworzenia grafiki
Podczas zajęć uczestnicy przyswajają sobie podstawowe  czynności wprowadzające ich w wirtualny świat komputerów. Uczą się i poszerzają swoją wiedzę dotyczącą konkretnych programów, pozwalającą im na umiejętną obsługę największego wynalazku XX wieku – komputera.

Sala komputerowa wyposażona jest w cztery komputery pracujące w domowej sieci, drukarki, skaner, aparat cyfrowy i kamerę cyfrową, na której rejestrujemy co ważniejsze uroczystości w naszym Domu. Posiadamy również niezbędny program do edycji wideo, który pomaga nam w tworzeniu pamiątkowych filmów.2009-02-24 12:46:48 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Współpracujemy