poprzednie zamknij następne
O nas
Dom Rehabilitacyjno-Opiekuńczy (Dom Pomocy Społecznej dla dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie zarejestrowany przez wojewodę mazowieckiego pod numerem 9013/2/2001 z dnia 08.02.2001 roku) to jedna z dziewięciu placówek - perełka Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.
Najważniejszymi postaciami, bez których nie byłoby tego Domu są jego mieszkańcy - osoby niepełnosprawne.
Dom jest usytuowany w sercu Milanówka, przy ul. Piasta 5, przez wiele lat swojego istnienia stał się integralną częścią lokalnej społeczności.
Nasz Dom oferuje  możliwość  zamieszkania na stałe, na pobyt czasowy oraz gościnnie. Dysponujemy pokojami jedno i dwuosobowymi. Obecnie mieszkają u nas 54 osoby.
Dom jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Wszyscy mieszkańcy mają zapewnioną opiekę terapeutyczną, pielęgnacyjno-opiekuńczą, rehabilitacyjną, psychologiczną i pielęgniarską.

Większość naszych mieszkańców przedpołudniowy czas mają wypełniony zajęciami w WTZ, w których biorą czynny udział. Popołudniowy wolny czas organizowany jest poprzez różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne np. spacery, wycieczki, ogniska, spotkania przy kominku, spotkania społeczności, dyskoteki, ćwiczenia relaksacyjne. Prowadzimy również  zajęcia w kołach zainteresowań: sportowe, ekumeniczne, muzyczne, teatralne. Ponadto organizowane są zajęcia rewalidacyjne, muzykoterapia, zajęcia relaksacyjno-usprawniające, hipoterapia itp.
Gdy zrobi się cieplej większość czasu mieszkańcy spędzają na terenach zielonych przylegających do naszego Domu, gdzie mają do dyspozycji boisko, wyznaczone miejsce na ognisko, grill, rozwieszone hamaki, stoliki, ławeczki, stół tenisowy, kosz do koszykówki.

Corocznie w okresie wakacyjnym dla wszystkich mieszkańców staramy się organizować turnusy rehabilitacyjne.

Dom posiada sprzęt niezbędny do realizacji wszelkich zadań wspierająco-rehabilitacyjnych, ale najważniejszymi osobami Domu przy ul. Piasta 5 w Milanówku są jego mieszkańcy. To niezwykłe, nietuzinkowe postacie. Jak inni ludzie mają swoje wady i zalety, nastroje, czas radości i śmiechu, smutku i złości, raz radzą sobie z życiem lepiej, raz gorzej. Wiele się od nich uczymy, szczególnie spontaniczności, bezpośredniości na kontakty z innymi.

Cała kadra współpracująca z naszymi mieszkańcami stara się im stworzyć możliwie najlepsze warunki rehabilitacyjno-opiekuńcze, zaspokoić ich potrzeby bytowe, społeczne i kulturalne. Pragniemy zapewnić naszym domownikom bezpieczne i godne życie. Nasz Dom to fantastyczne miejsce dla całej Naszej Rodziny. To wspaniałe miejsce, by żyć i kochać.

Zobacz galerię zdjęć>>


2009-02-26 15:26:38 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Współpracujemy